| Cristinasandu94 a întrebat:

Am o problema, cel mai probabil e pe baza de stres! Nu pot respira suficient, am impresia ca mi se opreste aeru in piept! Oftez mereu ca sa poata ajunge aerul in plamani dar de multe ori, nici cand oftez nu e suficient! Am impresia uneori ca ma sufoc! Se mai comfrunta cineva cu o astfel de problema? Niste sugestii! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madamme a răspuns:

Ai probleme cu tiroida sau inima. Cere trimiteri de la medicul de familie catre endocrinolog si cardiolog.

2 răspunsuri:
| Girly97 a răspuns:

Asta nu are legatura cu stresul, ai o problema respiratorie urgenta (astm, anaplexie etc) si trebuie sa mergi urgent la medic! Sanatate!

| Cristinasandu94 explică:

Locuiesc in Anglia! Si desi e o tara cu multe oportunitati, madicii sunt varza! ( drept exempli, mau plimbat timp de 6 luni si ceva din usa in usa pana am ajuns la un ginecolog care oricum nu ma examinat ci ma interogat, ca la final sa imi dea pastile pentru dureri osoase, cand eu aveam probleme cu ovarele)