| sopranaCadaverica a întrebat:

De ce ovulatia apare prea devreme, cu trei-patru zile inainte de data la care ar fi trebuit? Am observat, de asemenea, o cantitate insemnata de mucus cervical. De ce elimin atat de mult? Indica cumva gradul ridicat de fertilitate sau e doar un mit?
Precizez ca am 20 de ani, am ciclu regulat, inca nu mi-am inceput viata sexuala.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Confunzi probabil ovulația cu secreția cervicală.

| sopranaCadaverica explică (pentru mihai69):

La asta ma refeream