| AllePikie a întrebat:

Hei salut, am o mica problema, sunt pe ciclu de 10 zile. Ar fi trebuit sa mi se oprească. Ce inseamna asta. SI ca sa știți, am 16 ani, mi-am inceput viata sexuală, si ciclul niciodata nu mi-o venit regulat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. asta nu este o problema de neglijat.

greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa inceperea vietii sexuale,ai datoria sa mergi la medic,orice femeie stie lucrul asta.
Asadar,la medic,nu-ti risca sanatatea, ceea ce azi poate fi prevenit, maine s-ar putea sa nu mai fie!
Si ai grija de tine, pentru ca daca tu nu o faci, nu o va face nimeni.

| Alcyon a răspuns:

Mergi la ginecolog, fiindca in felul asta risti sa te anemiezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca ai fost la medic, ce ti-a zis?

| AllePikie explică:

Nu stiu cum sa fac asta sunt pe tel si imi e greu. Raspunde aici căci oricum suntem "anonimi".

| AllePikie explică:

Am dat