| jhhyuvyu a întrebat:

De ce poate intirzia ciclul daca nu am avut relatii sexuale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Sunt multe motive. In primul rand stresul, apoi diverse probleme de sanatate, de exemplu un dezechilibru hormonal. Poate fi chiar si de la alimentatie, o hrana saraca in caloricii si nutrieti poate deregla ciclul menstrual. Daca esti in primii doi ani de menstruatie e normal ca ciclul sa nu "cina ceas".

| jhhyuvyu explică (pentru BiuL):

Mersi mult pentru raspuns..mai astept vreo 5 zile si daca nimik...cred ca voi konsulta medicul

| BiuL a răspuns (pentru jhhyuvyu):

Cu placere. Da, asa zic si eu sa faci, medicul iti poate zice exact care e problema.