| anonim_4396 a întrebat:

De ce poate sanatatea sa ne faca mai energici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

PENTRU CA E SANATATE! oare de ce?

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai e cam ca si la masini. Masina merge bine pana nu i se strica ceva si incepe sa huruie, sau chiar sa se opreasca... si trebuie reparata. Organismul uman este ca si o masina, ca o uzina in care toate sunt interdependente. Atunci e firesc ca daca te simti rau sa... nu dai randament 100%. Dar sunt anumite boli care nu impiedica omul sa gandeasca si asa se face ca multi oameni bolnavi au fost creatori, scriitori... deci, depinde de boala si bolnav.

assiris
| assiris a răspuns:

Logic, esti sanatos toate functiile organismului merg perfect. Daca esti bolnav parti din corp nu mai functioneaza la parametrii normali. Daca ai o problema la un picior si te doare, nu mai poti alerga ca atunci cind nu te doare nimic.