| T30D0RA a întrebat:

De ce răcesc tocmai acum, când imediat vine vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| claudia94 a răspuns:

Daca e virusul in aer, pot fi si 30 de grade... ca tot te prinde raceala.

10 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Datorita variatiilor de temperatura.In ultimele zile ba a plouat si s-a racit brusc, ba a fost cald.Toate aceste schimbari organismul le resimte si reactioneaza.
O alta importanta o are si felul in care ne imbracam, de regula dimineata preferam sa tremuram putin stiind ca la pranz ne va fi cald si uitam sa ne luam un pulover mai gros.Ar fi bine sa iei vitamine in perioada asta, in special vitaminaC si pentru intarirea sistemului imunitar iti recomand Imunogrip.Multa sanatate Dora!happy

| baru a răspuns:

Salut. / Asa se spune ca numai oamenii destepti racesc vara. La tine cred ca nu este vorba de a racii cred ca este vorba despre alergie Cred ca tu ai alergie la flori sau iarba fan etc. Trebuie sa urmaresti Daca te pisca si ochii este foarte clar, Ai alergie Pa

| Xonia a răspuns:

Asa patesc si eu
Poate ai mancat inghetata, sau ai stat in curent
DUte la doctor

| eni a răspuns:

Fiindca unul virusat s-a apropiat de tine.Si la mine a venit in casa una racita,, mai bine statea acasa,, asa ca si eu am racit si copilul. E nasol dar o sa trecem si peste asta.

| UNfriendLY a răspuns:

Stii ce se zice despre cei care racesc vara, nu? smugsmugsmug

| laurentiu a răspuns:

Cand va vad ca daca ai mancat inghetata, ai mancat rece, ai stat dezbracat si ai si racit, fratilor astea nu au nicio legatura cu racitul, eu nu am mai racit de mult si m-am dus afara seara in tricou, am baut rece, am mancat 100 de inghetate.
singurul motiv ca sa racesti e de la virusi, microbi.

| elyssa20 a răspuns:

Si eu patesc fix acelasi lucru si ma enerveaza la maxim, caci toata lumea se falfaie in caldura si eu imi trac "mucii". virusul ala cand am sa il prind am sa il omor! pupici.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Vorba aia :Numai deştepţii răcesc vara...nu de alta da si eu sunt răcită laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Organizmul tau este foarte slab la fel a fost si a meu. Nu conteaza vara sau iarna cai acelasi lucru. Incearca sa te calesti: dus cu apa rece, alergari de dimineata etc. Nu folosi antibiotice niciodata deoarece ele vor face scrum din imunitatea ta. Lasa organismul sa lupte cu virusul

| humveeboy a răspuns:

Se spune ca desteptii racesc vara! Nu stiu ce varsta ai dar si fumatul distruge sistemul imunitar si acum e sezonul mai virusat cum s ar spune!