| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii nu răcesc deloc iarna dar răcesc vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jessica1235 a răspuns:

Probabil se protejează foarte bine iarna știind că e un anotimp în care poți raci foarte repede iar vara se gândesc că e cald și că ar fi imposibil să răcească și nu au grijă de ei. De exemplu: stau în fața aerului condiționat când sunt transpirați din cap până-n picioare, mănâncă înghețata sau fructe scoase din frigider prea repede, beau sucuri/apă/alcool scos din frigider și mai sunt alte exemple

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu sunt raciti vara. Posibil sa aiba alergii.

| Bazzed a răspuns:

Probabil se protejează mai bine iarna și, oricum, nu răcim de la frig, ci de la virusuri deci poți răci oricând