| AvalohAlyn a întrebat:

De ce sunt mai mereu obosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil nu dormi in intervalul potrivit de somn (ar fi ideal sa te culci pe la 11), nu dormi suficient sau poate ai anemie.

| DovleacTurbat a răspuns:

Esti activ? Esti sedentar? Alimentatia? Stilul de viata?

| papuciirupti a răspuns:

Pot fi mai multe motive.
nu dormi suficient sau dormi prea mult, trebuie sa te culci undeva la max 00:00 pentru un somn odihnitor nu mai mult de cc 9 ore(normal ar fi 8h)
esți trist
sa nu fie vreo afecțiune

| Dumbi a răspuns:

De la stres, nu te odihnesti destul, muncesti prea mult, stai mult timp in fata monitorului, si lista poate continua.

Incearca sa ai o alimentatie corecta si sa dormi intre 8 si 10 ore. I-ati o vacanta la munte sau altundeva, sau poti sta acasa linistit in pat. happy

| Ada78 a răspuns:

1.Te culci prea tarziu
2.Lucrezi in continuu si obosesti
3. Esti bolnav si nu mai ai putere sa faci nimic.

| nikolk0my a răspuns:

Si eu ma simteam tot timpul obosita, dureri de cap..Si am fost sa fac analize la sange si mi-a zis ca am anemie.E posibil sa fie si din cauza asta.Un test la sange iti v-a raspunde daca ai ceva