| AlexandruPorfir a întrebat:

De ce sunt mereu obosit chiar dacă dorm 8 ore? P. s am 14 ani și sunt obosit mereu la școală

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar la scoala esti obosit?
asta este efectul scolii asupra elevilor

| Eireann a răspuns:

Conteaza si calitatea somnului, nu doar cate ore. Camera aerisita, fara zgomot, fara televizor, etc. Poate e si din cauza alimentatiei, corpul e in crestere si foloseste Mrs energie si poate nu mananci suficient calitativ sau cantitativ. Daca tot nu poti sa mergi la medic pentru niste analize de sange. Anemie, lipsa de nagbeziu, B 12, sunt multe posibilitati, nu are rost sa discutam fara analize.

| Dana2103 a răspuns:

E suprasolicitat ficatul

| SergiuRot a răspuns:

Daca esti obosit mereu, chiar si in zilele in care nu trebuie sa depui mult efort fizic sau intelectual, e posibil sa ai anemie. Nu e sigur, dar exista o posibilitate.