| darts01 a întrebat:

Sunt mereu obosit chiar daca dorm, imi cade parul si mi-a aparut o pata pe piele pe coapsa.Am cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai cancer se stabileste prin investigatii medicale complexe, nu primesti astfel de raspunsuri pe un forum.

| oprescudorin11 a răspuns:

Parul cade la toti oamenii! Poti fi iradiat(a). Cancerul se diagnosticheaza in spitale dupa analize serioase in care eu oricum nu pun nici o baza! Dupa parerea mea, insa, un om obsedat de o anumita idee, chiar ajunge sa o si implineasca. Oboseala se datoreaza stressului, ficatul o transmite! I-ati un concediu, pleaca la tara undeva, uita de toate necazurile, hraneste-te corect, roaga-te la Dumnezeu.
sau fa-ti analize, intra in SISTEM, dar aici nu-ti pot da un prognostic favorabil. Poti si sa combini variantele, spre linistea ta! In fond, si doctorii si farmacistii trebuie sa traiasca bine!

| AlexCristi97 a răspuns:

Parul cade de la chimioterapie, nu de la cancer in sine. E normal sa cada o anumita cantitate de par, daca e mai mare decat de obicei ai putea urma un tratament sau ceva.
Pata poate fi o vanataie sau poate fi ceva de la soare.
Oboseala poate fi cauzata din multe motive.
Stresul poate fi o cauza comuna.
Totusi o vizita la un dermatolog ai putea face in legatura cu acea pata in cazul in care nu dispare in cateva zile.

| Daria0123456789 a răspuns:

Mai degraba carente, stres si/sau dereglari hormonale. Mergi la medic sa iti faca niste investigatii medicale ca sa stii cu certitudine ce se intampla si cum poti trata.

| gddfgdfgbdfgdf a răspuns:

Da, în fază terminală.
PS: Așa a pățit un unchi de-al tatălui meu și în 3 săptămâni a murit...