| anonim_4396 a întrebat:

De ce mereu sunt ametit adica cand merg pe strada sunt ca o placinta si sunt obosit tot timpul de parca as vrea sa dorm toata ziua. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Salut!
Daca nu esti o persoana careia sa ii placa sportul inseamna ca e si din cauza lipsei de activitate. In plus e si sezonul specific starilor de genul, asta din cauza deficitului unor elemente nutritive, cauzate spre exemplu din lipsa luminii solare sau a alimentatiei. Si eu ma simt asa uneori. Am fost si la medic, iar acesta mi-a recomandat un supliment alimentar pe baza de calciu si magneziu. Pe langa asta mi-a mai recomandat si activitatea fizica.
Cel mai bine ar fi sa te duci la un control medical, ei sunt cei mai potriviti pentru a iti spune cauza problemei, si tot ei iti pot da si solutia happy
Pa pa!

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Poate ai o usoara anemie din cauza lipsei de calciu sau de vitamine! Dar mai intai sa mergi sa te consulti cu un medic de familie si apoi trebuie sa-ti faci un set de analize (sange, urina si scaune) si apoi o sa vezi rezultatele analizelor!

| peperonies a răspuns:

Diabet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai,nu stiu cat de grav este, insa daca esti un elev obisnuit este de la scoala. Eu ma trezesc in fiecare dimineata la 6 si sunt mereu obosita. Iti recomand atunci sa te culci mai devreme seara si sa nu stai pana tarziu in vacante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culca - te inainte de 22seara.

| Dumbi a răspuns:

Suferi de boala Placintei. Ai descris prea bine simptomele bolii, iti recomand sa iti iei ramas bun de la familie, mai mult de o saptamana numai traiesti. sad

| Alexandruuu88 a răspuns:

Cel mai bine mergi sa iti faci un set de analize, pot fi mai multe cauze!

| Distroionf90 a răspuns:

Intrebarea e si cum dormi sau cand dormi