| Aihao19 a întrebat:

De ce Supradyn efervescent nu îmi da energie asa cum scrie pe cutie?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca e Redbull sa-ti dea aripi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine problema nu este carenta de vitamine, ci boala psihica de care suferi. Aceasta se agraveaza daca nu este tratata cu medicatia adecvata.

| PumpkinDoll a răspuns:

Bea 10 ''Monster''

Răspuns utilizator avertizat
| Jouliete a răspuns:

Înseamna ca anticorpii tai cred ca e un virus si lupta cu substanța aia (care e introdusa in sistemul tau) care se presupune ca ți-ar da energie și de aia nu primesti.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Jouliete a răspuns (pentru Kevlar):

Nu vorbeam din punct de vedere medical, eram sarcastica, ca si intrebarea sa.

Răspuns utilizator avertizat
| Ha0s a răspuns:

Fiindca sunt niste prostii. Uită-te pe valorile nutritionale, vei vedea ca au concentrație si de 400% mai mare decât doza zilnică recomandată, de ce oare? Fiindca NU se absorb in organism din mai multe motive:
- unele vitamine se iau doar dimineață pe stomacul gol
- altele după o masa sau in timpul unei mese
- altele după o masa bogată în grasimi
- altele nu se absorb când sunt luate cu alte tipuri de vitamine si minerale in acelasi timp. Specialistii stiu treaba asta si tocmai de aceea ai băgat aceste valori imense cu speranta ca macar o mica parte sa ajunga totusi in organism.