| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie sa nu fi stresat atunci cand iti faci analizele de sange?
Eu data trecuta am fost foarte stresata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că ți-e teamă de siringă... Oricum, analizele o să-ți fie bune.

| Danzell a răspuns:

Pentru ca iti afecteaza calitatea analizelor.
corpul tau secreta diverse substante pentru a se adapta situatiei.
in cazul stresului corpul secreta adrenalina, cortizol si noradrenalina.

la urma urmei nu are rost sa te stresezi.
una din cauzele bolilor este stresul. just chill.
si eu am fost la analize acum 3-4 luni pentru job si la rezultate am primit ca aveam deficit de calciu si magneziu. dar nu m-am stesat.
sau acum cativa ani ca am puls neregulat.
pana acum m-am simtit perfect.

| Vlach a răspuns:

Nu mai fi streata, fii cat mai relaxata, gandeste-te ca esti pe o poiana plina de felurite feluri de flori intr-o zi insorita

| Denly a răspuns:

Nu te stresa, gandeste-te la altceva.winking

| Annnonimm a răspuns:

Incerc, acum vreau sa fac din nou analize si cand le-am facut ultima data acum 6 luni mi s-a spus ca nu e bine sa fi stresat pentru ca iti poate influenta rezultatul analizelor

| DascaluViorel a răspuns:

Esti stresata pentru ca iti este frica de rezultat, iti este teama sa nu ai vreo boala.
Incearca sa iti spui in gand "Totul este in regula " si o sa te simti mai bine.