| TrollingFace a întrebat:

De ce uneori imi bate inima foarte tare fara motiv si ma doare si incep sa obosesc foarte repede si mi-e frica sa respir ca bate si mai tare. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

E tensiunea prea mare.ar trebui sa lasi cafeaua daca bei cafeawinking

Răspuns utilizator avertizat
| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru TrollingFace):

Trebuia sa mentionezi asta inainte sa se strecoare speculatii laughing

| NuConteazaShinee a răspuns:

Exsista posibilitatea sa ai palpitatii.
Asta poate fi din cauza oboselei si stresului excesiv dar si din cauza unor complicatii thinking pe care le poti avea din copilarie sau chiar si o depresie poate provoca astfel de stari thinking sunt multe cazuri...dar palpitatiile(adica batai rapide ale inimii si starea de oboseala sau senzatia ca ramai fara aer ) in general sunt din cauza stresului, daca te superi sau pur si simplu te deranjeaza ceva.
A si inca ceva thinking te poti considera tu tare dar uneori inima si stresul te lasa chiar daca vrei sa pari tare, dar ceea ce vreau sa spun eu, e ca poti lua in considerare ce am spus eu mai sus

| EmaS a răspuns:

Probabil ca ai tensiunea si pulsul mari.Trebuie sa mergi la un cardiolog sa iti dea niste betablocante.Dar nu amana prea mult, orice boala este bine sa fie luata inca din fasa.

| BiuL a răspuns:

Ai palpitatii, se poate de ex sa ai si o lipsa de magneziu, sau chiar sa fi stresat, ingrijorat etc du-te la medic, pot fi multe motive, nu trebuie sa te sperii probabil nu e ceva foarte grav

| fabiola a răspuns:

Pot fi niste aritmii, dar fara o investigatie la medic cardiolog nu rezolvi nimic! Tot ce se spune aici sunt presupuneri, iar in sanatate nu ai nevoie de asa ceva!

| bulin a răspuns:

Mergi si fa un ekg (electrocardiograma)