| TSMEduard a întrebat:

As vrea sa-mi dati cat mai multe raspunsuri bune la aceasta intrebare, deci sa incep. Acum vreo 3 saptamani au inceput sa imi creasca maselele de minte si ma durea enorm de tare (inca ma doare, 2 din 4 au iesit), am luat un nurofen forte de 200. mai multe, nu doar unul, dar nu imi ameliora durerea deloc. Am trecut la pastile mai tari un pic. Am luat aulin, isi facea efectul de minune, dar erau cam periculoase. Dupa am inceput sa iau nurofen forte de 400, am luat o gramada. Nu va ganditi ca imi trecea doar cu o pastila, imi mai puneam si vata cu spirt acolo si ma mai dadeam si cu un gel. Precizez ca merg la doctor, dar nu are ce face in cazul unor masele de minte. In ultima perioada ma simt slabit, ma inteapa inima uneori, nu foarte tare, obosesc destul de repede, respir destul de greu si am observat ca nu imi mai creste parul pe maini/picioare ca inainte si in unele locuri a inceput sa imi cada. Ce as putea sa fac? Inca nu mi-am gasit un diagnostic, dar imi e frica sa nu fiu foarte bolnav. Am uitat sa mentionez, am 14 ani jumate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| z0r3Ns3n a răspuns:

Te-a lovit cancerul nepoate.