| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Cum sa respir ca atunci cand alerg sa nu obosesc asa de tare?

Răspuns Câştigător
| SySyrulez a răspuns:

Tragi aerul pe nas si il expiri pe gura...crede-ma functioneaza...am facut handbal un timp si am incercat si eu

5 răspunsuri:
| pisicutza1scumpii a răspuns:

Cu siguranta pe nas, nu pe gura sau cu gura intredeschisa.De ce :daca respiri pe gura corpul tau necesita o perioada mai lunga sa foloseasaca acest oxigen si oboseste, in schimb daca respiri pe nas nu vei avea prombleme.

| Furnicutza a răspuns:

Inspiri pe nas, expiri pe gura.Atat cand inspiri cat si cand expiri, stopez de 3 ori.

| DjJohnB a răspuns:

Tragi aer pe nas si il dai afara p gurawinking
fundita!

| cristimircea99 a răspuns:

Tragi aerul pe nas si il dai afara pe gura, dar asa sa nu faci repede precum esti de obosita, faci asta normal ca si cum ai respira normal

| Mario_Cata_1991 a răspuns:

Totul tine de timpii pe care inspiri si expiri, m-am documentat cat de cat si eu dar incerc maine mai multe si iti spun, am dureri de ficat cand alerg, datorita faptului ca nu stiu sa respir corespunzator si corpul meu nu rezista la efortul depus, rezistenta se va capata in timp. Unii spun sa inspiri in 3 pasi si sa expiri in 5, altii 4 cu 4, 2 cu 2. cauta-ti compatibilitatea. Succes happy