| flory1993 a întrebat:

de vreo 2 saptamani am foarte mari stari de greata oboseala, ameteli, ma simt balonata si am dureri de cap, dar fara prea multa pofta de mancare. Ultima menstruatie a fost pe 26.04. Am fost la spital, mi-au luat sange, urina, mi-au facut un calciu...si nici macar nu mi-a citit rezultatul, m-a trimis la medicul de familie. Nu ma mai duc la acel spital in viata mea, nu mi-a iesit nimic la analize in neregula... Am vorbit cu un doctor de la alt spital si mi-a zis sa ma duc sa imi fac o ecografie ca s-ar putea sa fie sarcina, dar sa nu se vada la sange deoarece este foarte mic...maine ma duc la control sa vad ce se intampla ca eu tot am aceste ameteli si greturi. Sper din toata inima sa fie sarcina. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vom avea un nepoteeeeel!

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca ai intretinut in perioada 4(5)-11(12) mai un contact sexual neprotejat terminat cu ejacularea spermei in vagin ar putea exista posibilitatea de a se forma o sarcina. Starile amintite de tine pot avea cauze medicale insa in nici un caznu se pot datora existentei unei sarcini deoarece in acest moment, azi 17 mai chiar daca s-ar fi realizat fecundare ovulului in data de 10 sau 11 mai acesta pana in acest moment nu reusea sa se implanteze in uter prin nidatie, deci in acest moment este IMPOSIBIL sa existe in sange sau urina hormonul de sarcina hCG. Deci chiar si o asistenta sau un medic rezident trebuia sa stie in mod obligatoriu ca prin nici un fel fe test nu se poate descoperi un hormon care de fapt nu exist. De asemenea chiar si cel mai incompetent medic ar trebui sa stie ca o sarcina nu poate fi observata/vazuta prin ecografie daca sarcina nu are minim 8-9 saptamani. In consecinta daca menstruatia din 26 aprilie a decurs la fel cu cele anterioare ca numar de zile de menstruatie, cantitate, culoare si flux de menstra eliminata, probabilitatea de a exista o sarcina, teoretic este 0 (zero). Multa sanatate!

| Doub a răspuns:

Eşti un baloooneeell, ododododo.