| FaraSperanta a întrebat:

De ceva timp am fost diagnosticata cu sindromul de colon iritabil, iar medicul mi-a zis ca din cauza asta am si acnee. In sfarsit am aflat cauza acneei! Intrebarea mea este: daca tin dieta si urmez un tratament strict, voi scapa si de acnee? Ce-mi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maariiaa a răspuns:

Dacă îți recomand ceva,poate fi greșit sau îți poate face rău. Nu sunt specialist, nu sunt doctor. Du-te la un doctor, respectiv cel de familie și pune-i această întrebare. Te va lămuri și îți va da o informație corectă și specializată care ar trebui să o urmezi.
Este o întrebare care trebuie adresată medicului.

Baftă și multă sănătate!