| IamGIPSY a întrebat:

De ceva timp am o durere de cap ce persista.Am luat si pastile si nu-mi trece.Eu cu cateva luni in urma (2-3) am avut vreo 2 atacuri de panica,am intrat intr-o depresie,din cauza supararilor si stressului.

Credeti ca ma poate afecta cu ceva mai mult decat un disconfort? Precisez ca ma culc cu durerea, si ma trezesc la fel..se mai accentueaza atunci cand plang.
Unde ar fi cazul sa fac un control?
Un doctor mi-ar fi spus ca am lipsa de calciu, si daca iau pastile se va duce si durerea.Altu a pus ca am sinuzita la cap,am luat pastile,si nimic.
Ce ar putea fi? Eu am stat cu ideea ca din cauza acelei perioade in care am fost suparata mereu stresata, nervoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi vezi cauza durerilor de cap, mergi la medic si fa un set complet de analize.

| BogdanLuca a răspuns:

Prob. este vorba de migrene!
Poti face un control la neurolog si sa faci un RMN ( rezonanta magnetica nucleara )
. Bafta!

| CatalinBo a răspuns:

Trebuie sa te calmezi si sa nu iei foarte multe pastile.

| Claudiuv a răspuns:

O sa treaca in cateva saptamani cel mult, cel mai probabil este de la intrarea in primavara.
http://www.topexperti.ro/......mptome_126

| SakuraSanNoxu a răspuns:

Starea psihica afecteaza pe cea fizica. Starea fizica afecteaza pe cea psihica. Adica, daca tu esti suparat mereu timp de 10 zile, se va vedea asta in organism. Pe de alta parte, daca tu suferi de o durere... sa zicem de masea, starea ta psihica este de nervozitate. Trebuie sa iti rezolvi problema interioara, sa vorbesti cu un prieten, mama, parintii, bunicul, preotul etc. Apoi sa iti rezolvi si problemele fizice, sa consulti un medic.

http://afacere-online.ucoz.ro