| bebbe22 a întrebat:

De ceva timp am observat ca am limba foarte incarca. Avea o culoare spre verde si era dureroasa. Am fost la medic mi-a recomandat o solutie contra aftelor.Imi trecuse cat de cat dar dupa ce am terminat tratamentul mi-au aparut niste bube mari extrem de dureroase la baza limbii spre gat am citit ca poate fi candidoza bucala.Am avut 2 tratamente fara succes. Am luat Tamtum Verde solutie, nistatina, echinaceea.Am facut spalaturi cu bicarbonat de sodiu si glicerina boraxata.Limba mi s-a curatat cat d cat nu mai e verde dar mi-au ramas acele bube care se continua spre partea de jos spre gat mi-e foarte frica sa nu se extinda. Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandra35 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca acele bube sunt niste inflamati dupa trtament ( adica ai facut alergie).
Ar fi bine sa mergi la un medic specialist si sa ii spui ce medicamente ai luat.Sa speram ca el va gasi o solutie.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, un medic ORL-ist. Sa nu fie un herpes sau alta infectie serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu faci o biopsie, este cea mai relevantă analiză care spune cu exactitate ce ai şi ce tratament se poate urma?
În câţi doctori te duci, atâtea tratamente primeşti, vezi ce deştepţi sunt?
Pa, pa.