| malina1922 a întrebat:

Am o problemă serioasă şi vreau să mă ajutaţi dacă puteţi, de câteva zile mă dor gingiile şi îmi sunt umflate şi roşii, de abia mănânc, dacă mănânc sărat, usturoi etc. mă doare. Ce tratament aş putea lua înafară de Glicerină boraxată cu nistatină, tantum verde şi soluţie contra aftelor bucale. Şi de 5 zile le folosesc şi nu îmi trece.

Dacă aţi păţit şi voi şi ştiţi tratamentul sigur, vă rog spune-ţimi!

FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pikuu a răspuns:

Pai du-te la doctor, daca zici ca numic nu te-a ajutathappy

| malina1922 explică (pentru Pikuu):

Mulţumesc! Am fost la medic şi mi-a preparat ceva special într-o sticluţă şi trebuie să mă fac pe toate gingiile cu el. happy

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai o gingivita si trebuie sa schimbi periuta de dinti in primul rand! Se gasesc in comert periute de dinti paradontax pentru gingii sensibile.Foloseste ca pasta de dinti lacalut aktiv! In plus, fa spalaturi cu ceai de musetel si salvie! Mai poti pune pe gingii miere cu propolis!

| WeaponGirl a răspuns:

Fa-ti un ceai concentrat de musetel, si tine-l asa caldut in gura, mai calmeaza durerea, dar trebuie sa mergi la doctor sa vezi ce este, nu mai lua medicamente asa fara sa stii problema! Ceaiul ajuta, incearca!

| ionutk9 a răspuns:

Mergi la medic cat mai repede nu poti sa iei pastile sau alte minuni asa pe sfatul nostru crede-ma un medic te poate ajuta 100% poate fii o ciuperca.