| NuAmGasitUnNume a întrebat:

De ceva timp am observat ca imi tremura mainile (incheieturile si degetele) cam din ce cauza? si va rog sa nu ma luati cu "parkinson" laughing

-sa fiu mai clar, cel mai mult imi trmura cand sunt transpirat si cand am emotii, dar asa putin imi tremura mai tot timpul

Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Obisnuiesti sa iti traznesti degetele? Daca da, nu o mai face.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar putea fi semnul unei hipertiroidii sau ar putea fi un tremor esential benign. Ar fi bine sa ajungi la medic pentru un consult.
http://www.i-medic.ro/dictionar/tremor

| caracoperchelita a răspuns:

Daca faci sport mai mult decat trebuie o sa inceapa sa iti tremure mai mult picioarele asta doar daca faci sport, atunci daca iti trosnesti incheieturile te rog sa incetezi