| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am 14 ani si din punct de vedere fizic sunt cam supraponderal. De ceva timp mi-a aparut o pata alba pe unghie am observat ca imi tremura mainile dar in general degetele oare ce am.P.s mi-a zis doctora dupa analize ca n-am fire sau calciu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai daca ai facut analize si ti-a iesit deficit de calciu, nu ti-a dat si un tratament de urmat? nu ti-a zis ce dieta sa urmezi?
Adreseaza-te medicului de familie, arata-i analizele(in caz ca nu le-avazut) si sa iti zica ce tratament/dieta sa urmezi..ar fi mult mai indicat
O zi b una sa aihappy

| William a răspuns:

Pata alba = lipsa de calciu. Stai linistit, nu ai nimic.

| Moryami a răspuns:

Pata alba pe unghie inseamna ca e unghia zgariata -_- si eu am. Daca ai nevoie de calciu poti lua de 3 ori pe zi Calciu Lactic ( nu toate odata ) sau 4Bones ( care nu stiu de cate ori pe zi se ia ).