| Ionuţ_Pană_1995 a întrebat:

De ceva timp am probleme cu caderea parului, ma gandeam sa ma duc la un medic dermatolog pentru un control
imi puteti recomanda o clinica din Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poroblema poate fi din cauza unor medicamente pe care le iei, stres, fum, șampon de slabă calitate, lipsa de fructe și legume proaspete, etc.
Vezi mai întâi dacă este ceva de această natură și apoi mergi la medicul de familie pentru analize de sânge și un control de specialitate.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca mai intai pe cale naturala sa rezolvi problema.
Foloseste cu incredere uleiul de masline/gaz macerat cu usturoi(pasta)
spala-te cu apa in care ai fiert coji verzi de nuci/frunze de nuc/pelin/urzica.
Foloseste masca de ou cu vitamina A si ulei de masline..si in paralel poti sa iti faci analize cerute de la medicul de familie.
Poate esti stresata/fumezi? urmezi tratament medicamentos de lunga durata? poti fi factori care cauzeaza aceasta problema.
O zi buna sa aihappy

| Liviu a răspuns:

Incearca sa te barbieresti in cap cateva luni saptamanal, poate vei vedea ceva schimbari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru oprirea caderii si cresterea parului sunt fiolele de la gerovital http://cupcakesplendens.blogspot.ro/......entru.html sau cele de la revalid.

Dar poate esti mai stresat in perioada asta sau este de la sampon. Ce sampon folosesti? Eu dupa ce am intrerupt folosirea unui sampon din supermarket si l-am inlocuit cu yves rocher pentru par blond, care este foarte bland, n-am mai avut probleme.