| Letty03 a întrebat:

De ceva timp s-a adunat niste grasime in jurul abdomenului. Stiti metode cum sa scap de ea, sau retete de mancare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| NotToday a răspuns:

Abdomene, alergat...
Ceai verde, APA!
Cat mai multe fructe si legume si cat mai putine produse din faina alba si grasimi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NotToday):

Cat mai multe fructe = cat mai mult zahar care INGRASA

| NotToday a răspuns (pentru Cosmin86):

Total gresit! E o diferenta IMENSA intre zaharul obtinut din fructe si cel alb, rafinat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NotToday):

Cativa clienti ai nutritionistului meu s-au ingrasat de la exces de fructe.

Zaharul din fructe ( fructoza ) mareste glicemia ca orice tip de zahar.

| NotToday a răspuns (pentru Cosmin86):

Unele fructe ingrasa, cum ar fi banana, avocado... Dar marul de exemplu, este antioxidant...

| Madellina a răspuns:

Eu iti recomand sa bei multa apa (2.5 l /zi) + sala sau exercitii acasa. Poti cauta exercitii pe youtube. Spor!