| vlady434 a întrebat:

Am nevoie de niste exercitii sau sfaturi,ca sa scap de niste grasime din partea de jos a abdomenului; sau exercitii. Fac sala de ceva timp si vreau sa se vada si in partea de jos a abdomenului,nu numai sus. Astept raspunsuri serioase si consistente.
P.S.:Am un regim alimentar bun,dar daca aveti sugetii, sunt de acord.

Răspuns Câştigător
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Poti manca:carne(in special de pui), cartofi(fierti-copti), peste, oua, paine(2 felii pe zi),ciocolata neagra(nu multa),fasole,legume,fructe,nuci,migdale, etc.

nu manca:dulciuri, prajeli, grasimi(nesanatoase), chipsuri, alimente(fast food), pizza, etc. si nu bea bauturi carbogazoase:bere, sucuri, etc.

| vlady434 explică (pentru aLeXaNdru145):

La ce-mi zici sa nu mananc, exact asa fac, unele dintre ele nu le consum deloc. Dulciurile... nu prea pot sa ma abtin.Adica nu mancanc dulciuri multe, mananc o data la 2 zile un corn cu ciocolata sau o inghetata. Si de mancat, mananc cam de 2 ori de saptamana peste, de 2 ori pui si in rest incerc ceva ori usor ori gatit (mancare de cartofi, orez etc). Am cam 4-5 mese pe zi si consum cam 2-3 litri de apa. In rest chiar nu stiu de pot sa mai fac. De la bicicleta si abdomene, crezi ca surplusul acela, poate disparea?

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru vlady434):

Pai ai face bine nici cornul ala sa nu il mananci laughing iar de la abdomene nu rezolvi nimic.bicicleta,alergare, astea da. de cate ori pe saptamana faci cardio, si cat timp?

| vlady434 explică (pentru aLeXaNdru145):

Pai la sala fac bicicleta cate 3 minute, dupa fiecare serie (fac 4 serii de exercitii), si la cateva zile ma duc si mai alerg. Nu stiu sa-ti zic o distanta exacta dar alerg 30 min, la o viteza moderata. Sa zic ca alerg vreo 5-6 km.

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru vlady434):

Fa la bicicleta dupa ce termii antrenamentul, nu in timpul lui.

| vlady434 explică (pentru aLeXaNdru145):

Am uitat sa te intreb, carne tocata, n-am voie nu? Am mancat saptamana trecuta niste chiftele de curcan, si de asta intreb.Adica daca sunt de pui sau curcan am voie? Sau e tocatura si deloc?

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru vlady434):

Nu ai voie.

10 răspunsuri:
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Poti face cardio, dar nu vei putea slabi intr'un loc anume.

| vlady434 explică (pentru aLeXaNdru145):

Stiu ca trebuie cardio, si stiu ca nu slabesc intr-un loc anume. Fac cardio(alerg) din martie, si mai fac la sala de 2 saptamani, bicicleta.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Poate totusi ai un'regim alimentar', nu foarte bun.

| vlady434 explică (pentru aLeXaNdru145):

Zi-mi tu ce ar trebui sa mananc si ce nu, si iti zic unde ma incadrez. Sau zi-mi cum faci tu.(cel mai bine)