| Astaeunnickname a întrebat:

De ceva vreme mă doare în partea dreaptă (nu este apendicită, m-am operat mai demult) şi am ovare polichistice. A mai avut cineva dureri? Mi-aş dori un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CorinaB a răspuns:

Da. Ovarele polichistice dau dureri, printre multe alte simptome. Cand ai fost diagnosticata, nu ti s-a prescris si ceva tratament? Iti recomand sa mergi la un medic ginecolog si sa ii spui de dureri. Foarte probabil, iti va prescrie un tratament.