| Patriii a întrebat:

Mai exact unde doare cand ai apendicita, am niste dureri in partea dreapta si nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeNyyy a răspuns:

Poi.dupa cate stiu eu.doare in partea dreapta jos.dar uite care sunt principalele simptome ale apendicitei:
- durere surda aproape de centrul sau partea superioara a abdomenului ce devine mai apoi ascutita si se deplaseaza spre partea din dreapta jos a abdomenului. Acesta este, de obicei, primul semn;
- pierderea apetitului;
- greata si/sau varsaturi imediat dupa ce incep durerile abdominale;
- umflarea abdomenului;
- febra nu foarte ridicata;
Deasemenea poti citi mai multe aici
http://www.csid.ro/health/apendicita-cauze-simptome-tratament-3825721/
Sanatate! :*

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Jos in zona inghinala, partea dreapta.Ca o intepatura puternica.

| Andreea_3862 a răspuns:

Da, in partea dreapta jos doare. Vezi sa nu ai paraziti. parazitii dau crize de apendicita. Multi nu stiu. Oxiuri si alte alea.

| Dootzy a răspuns:

Da,doare jos in partea dreapta aproape de vezica, deci daca te doare si spatele inseamna ca e grav, eu mi-am facut apendicita.si pe mine ma durea la fel si cred ca o sa te opereze si o sa iti puna punga de drena adica o punga de perfuzie goala in care curge infectia.

| Georgiana_6861 a răspuns:

In partea dreapta doare cand ai apendicita...