| wisper a întrebat:

De ceva vreme ma inteapa in partea dreapta din ce cauza ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Depinde unde te doare in partea dreapta. Numai prin palapare un medic isi poate da seama. Te rog si te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie. Poate fi o afectiune grava care nu necesita amanare. Monitorizeaza durerea si incearca pana ajungi la medic sa o asociezi cu activitati, cu parti ale zilei, alimentatie. Aceste detalii poti fi foarte utile pentru diagnosticarea ta. Rinichii ies din calcul deoarece ei se afla mult mai sus. Uite la acest link unde sunt richii, la nivelul coastelor, iar noi avem impresia ca sunt la nivelul pelvisului: http://alexandrucrasmaru.weebly.com/1/post/2011/05/sistemul-excretor.html Ficatul nu doare, doar capsula lui, asa ca pot fi multe cauze ale durerii tale. Pana ajungi la medic nu face efort si alimenteaza-te echilibrat si sanatos. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Se pare ca cineva si-a luat teapa

| Corinus_Cori_2001 a răspuns:

Depinde,poate fi apendicita,dar daca ai facut-o pana acum nu are cum,poate sa fie cu rinichi, dar aia nu te-ar lasa sa te misti, poate sa fie frigul, oboseala, multe cazuri.