| tpu_ank a întrebat:

De ceva vreme
ma intepa inimioalasad
si nu stiu de ce
ma doare
si fratemiu zice ca inima nu doare
mama ca ma duce la doctorstraight face

de multe ori stau fara sa respir si imi trece
cand respir ma doare taresad
si... acum de exemplu ma doare in dreaptastraight face
acolo ce mai e straight face
?
stie cineva ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marry:X a răspuns:

Buna.Nu e buna inimioara, cumpara alta din malllaughing. Acum lasand gluma la parte, asa am patit si acum cativa anihappy. Ziceam ca ma inteapa inima de mor, am fost la timisoara la control, mi-a facut tot felul de investigatii si pana la urma a zis ca nu am nimic la inima, ca nu ma inteapa inima, ci muschiul ala intercostalbig grin.Totusi parerea mea este sa te duci la un medic, deoarece s-ar putea[Doamne fereste] sa ai ceva, deoarece nu la toti oamenii e acelasi diagnostic ca la minebig grin.Sanatate.Pa pa:*

2 răspunsuri:
| putzulica a răspuns:

Eu zic ca e de la plamani. cand tragi aer te intepa. asa cred.thinking du-te la doctor.:-s (Nu vreau raspuns castigator.:-s.Nu pentru asta am raspunsbig grin:*)

| spillux a răspuns:

Ceri sfaturi, dar nu le ceri unde trebuie. Aici lumea isi da cu parerea, iar uneori chiar prost. E gresita ideea sa astepti, sau sa intrebi pe altcineva sau sa te duci la farmacie sa te tratezi singura... Un consult la un specialist este cel mai indicat, ori de cate ori este nevoie si la orice semn (nu de genu ca te doare unghia de la deget).
Sa previi este mult mai usor decat sa tratezi.