| Mofturoasa_Florentyna_1989 a întrebat:

Ma inteapa foarte intens in partea dreapta sub coaste si in acelasi timp imi interzice si resiratia am avut un atac de panica ma intepa foarte tare si nu puteam sa respir din ce motiv nu stiu dar mai sun si insarcinata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Acolo se afla fierea, care da dureri daca ai mancat ceva ce nu-i convine ei sau ficatului.
Sau ai racit si ai o nevralgie intercostala! Asta doare cand respiri!
http://www.sfatulmedicului.ro/Neuropatii/nevralgia-intercostala_10722
Doare si la sarcina, cand aceasta e inaintata.

| onasis1961 a răspuns:

De la ce ai făcut atacul de panică?

| EvaneSScence a răspuns:

Bea ceva dulce, maseaza-ti fruntea sa-ti treaca intai atacul de panica. Si apoi respira precaut, din ce in ce mai adanc.

| IncorrectUsername a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un medic.Nu mai astepta, poti Doamne Fereste sa pierzi si sarcina!