| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu dar din ce in ce mai des am junghii la inima..In momentul cand am junghii nu pot sa trag aer-ul prea mult si daca fac un efort ma doare si mai tare trebuie sa stau nemiscat si sa respir foarte incet ca sa nu ma mai doara. junghiul de obicei dureaza 5-10 minute rar cate 1 ora.Am problema asta de 3 ani, si da am fost la doctor si mi-a zis ca sunt complet sanatos.Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sesum a răspuns:

Poate sa fie si din cauza stresului.

| Potato47 a răspuns:

Se poate sa ai aceste junghiuri din cauza stresului, oboselii daca stai prea mult la birou. Oricand este bun un stil de viata mai sanatos.Incearca sa mananci ce trebuie sa faci sport etc.Am auzit ca apa cu zahar ar merge dar nu stiu ce sa zic. Daca se agraveaza incearca alt doctor