| afrodita3333 a întrebat:

De ceva vreme sunt foarte sesibila cand vad sange, pur si simplu mi se face rau si ametesc.Intotdeauna mi-a fost scarba de sange dar nu imi venea rau.De ce acum aproape lesin?sad Nu este o expresia asta cu lesinul, chiar imi vine sa lesin, se invarte camera cu mine si mi-e grata desi sunt constienta ca nu se intampla nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Am o prietena care are aceleasi simptome ca ale tale, si nu se poate face nimic.Asa e firea ta, incearca sa eviti faza cu sangele cat se poate de mult, sper sa nu fie o problema cand esti in perioada de menstruatie. Poate cu timpul iti va mai trece sensibilitatea asta mare la sange daca pana nu demult nu ai avut-o.
Succes si o zi placuta! happy

| miki_4604 a răspuns:

Ameteala apare atunci cand esti anemic.Ai nevoi de calciu, cel mai bun calciu o sa-l gasesti la tiens-romania.ro

| John90 a răspuns:

Incearca sa consulti un pshiholog e totul in capu tau...

| NexussZ a răspuns:

Bine zis @John90. E doar in mintea ta. Si mie dimineata imi era rau, de ce? Pentru ca mi-a fost rau vreo 5 dimineti si dupa aceea eu imi aminteam mereu ca trebuie sa-mi fie rau in fiecare dimineata. E doar in mintea ta. O fobie, precum a vedea un om cand vomita sau a vedea o chestie scarboasa. Calmeaza-te si nu da importanta, incearca sa te gandesti la altceva, gandeste-te ca nu ai de ce sa te sperii, mai ales atunci cand e sangele tau. Doar vine din tine. E ceva natural.