| moliuska a întrebat:

De citeva zile am dureri in partea dreapta sub coaste. Acuma am si febra 37.5. Ce poate fi? Si ce analize trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Poate fi vorba si de apendicita.Nu mereu apendicele se gaseste la "locul lui", uneori se gaseste si aproape sau sub ficat.Greata? Varsaturi? Analize de sange - leucocite pentru a depista infectia, o ecografie si un consult chirurgical pentru a inlatura banuiala de apendicita...Dar febra poate fi de la o raceala si durerea sa fie o nevralgie intercostala sau pe fond de oboseala si stres sau colica renala.