| Lory37 a întrebat:

De curând am aflat ca am herpes genital. Urmează sa merg săptămâna aceasta la medicul ginecolog pentru a-mi oferi un tratament care sa "îmblânzească" virusul cat de cat. Eu înainte luam anticoncepționale(mai mult pentru menstruație pentru ca mereu venea foarte dereglat) de când am aflat ca am acest herpes nu am mai folosit anticoncepționale. Dacă încep sa iau acest tratament de la ginecolog pot sa folosesc din nou anticoncepționalele si ca metoda de contracepție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Ai fi putut sa le folosesti in continuare.De ce sa intrerupi daca nu au legatura intre ele? Mai ales ca spui ca aveai cicluri total neregulate...
Normal ca poti lua din nou.De fapt, nici nu ar fi trebuit sa le intrerupi...

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Nu ne intreba pe noi. Intreaba medicul cand iti va prescrie tratamentul. El stie ce iti da si daca medicamentele sunt compatibile sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca cel cu care vei intretine in continuare raporturi sexuale neprotejate are si el la randul sa herpes. Ca altfel dai la altii cu buna stiinta.