| Bl4cKLy0n a întrebat:

Am o carie pe care o voi trata curând.
Nu este foarte mare dar nici foarte mica. Nu ma doare la rece nici la cald, deci nu cred ca a ajuns la nerv.
În plus, mai am câteva care ma dor.
Întrebarea mea este, cand e prea târziu sa îmi tratez o carie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Niciodată nu e prea târziu.
Dar cu cât lasi mai mult cu atata se face mai mare si va incepe sa te doară.
Iti recomand sa mergi din timp la dentist.
Multa sanatate!

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cind faci infectie si se urca la creier si mori. Sau cand ti se sparge dintele/maseaua in bucati. Nu ai pus intrebarea bine. Cariile e si mai sanatos, si mai benefic dpv financiar sa le tratezi cit mai de timpuriu.