| Lycan a întrebat:

De dimineata m-am trezit cu o ureche infundata si nu aud asa de bine cu ea.
Cred ca e din cauza ca am dormit pe ea sau din cauza presiunii aerului. Nu sunt nici racit si nu am nici dop de ceara.
Ce sa fac? Am incercat sa casc si s-a mai desfundat un pic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Avocado83 a răspuns:

Incerca sa iti apesi degetele pe nas in acest fel inchizanduti narile, apoi sufla cat de tare poti pe nas. urechile se vor desfunda intr-o secunda! aceasta metoda merge si dupa ce ai mers cu avionul.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Roaga pe mama sa-ti pun 2 picaturi de ulei caldut in ureche sau, introdu-ti un tampon mic cu alcool sanitar in ureche.

| Juliutzza a răspuns:

Probabil ai facut utita. Adica ti-a intrat apa in ureche si nu ai scos-o. Parerea mea e ca trebuie sa te duci la un medic. O sa iti prescrie niste picaturi... Bafta! Fundita? ^_^