| anonim_4396 a întrebat:

De doua luni simt ca am un nod gat/mucozitate care ma deranjeaza cand inghit mancarea si uneori si apa, dar nu ma doare cand inghit. Medicul de familie m-a palpat si s-a uitat cat de bine a putut dar a zis ca nu e nimic acolo. Inainte sa simt acest lucru am observat ca secretiile nazale imi ajungeau in gat (daca are legatura). In ultimele cateva zile am observat ca seara se mareste (sunt obosit de cateva zile si seara foarte obosit). Am 20 de ani, greutate normala, nu beau si nu fumez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Du-te la un medicORL, ca aia de familie incaseaza banii degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Poate sunt probleme cu glanda tiroidă.
Ar fi bine să ceri nişte analize mai amănunţite.
Te pup!