| SaveTheNature a întrebat:

Cine se pricepe la gastroenterologie?
Dupa masa m-i se pune un nod in gat + o senzatie de apasare pe piept + o usoara caldura in aceeasi zona.
DA -am fost la medicul de familie mi-a dat un tratament cu :
1) Lansoprazol
2 )Domperidon.
(DEJA AM 6 ZILE DE TRATAMENT). Singura imbunatatire este ca pot inghiti alimentele mai usor.
Nu mananc prajit, gras, sau dur, nu beau alcool si nici nu fumez. Dar dupa ce mananc (cam la jumatate de ora) simt ca ma umplu pana in gat, simt nevoia sa ragai.
Nu sunt gras -am 60 de kg la 1, 75 ( cam putin -dar am si slabit in ultimul timp ca nu mananc de toate)
Pofta de mancare am destula, nu mi-e greata, NU am acizi. (am avut in trecut) - dar avand grija cu mancarea ..nu mai am.
Nu ma doare stomacul, nu ma doare burta.
Si ar mai fi de spus ca la efort obosesc mai repede (mai ales ca de abia am mancat. Nu tusesc deloc, nu am febra, tensiunea e normala, pulsul e normal.
Dimineata sunt ok, dar cu cat am mai multe mese, cu atat e mai rau. Cu cat mananc mai mult cu atat e mai rau.
De ce nu-si face efect tratamentul? ce poate fi?
La gastroenterolog am programare de abia peste 1 saptamana jumate. Sunt in Londra. Ce o fi oare?
As mai mentiona ca dimineata ma trezesc cu un gust naspa in gura (doar dimineata -de culoare albicioasa -usor maronie).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Reflux gastroesofagian?

| SaveTheNature explică (pentru mira):

Si nu trece cu medicamente refluxul asta?