| anonim_4396 a întrebat:

De ieri seara ma ustura când ma urinez, nu stiu de ce, am avut și un contact sexual tot aseară. Vreau sa Menționez ca și am făcut o baie in mare noaptea trecută si era cam frig. Nu stiu poate oare sa fie de la sex sau de la apa rece. Trebuie neaparat sa merg la medic sau îmi trece in timp singur? (Nu ma ustura foarte tare, dar e deranjant puțin)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infectie urinara!
ma indoiesc ca este de la baie, ca nu ar trebui sa te usture cand faci pipi nici daca ar fi 10 grade afara.

| untu a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te consulte, dar este posibil sa se fi luat gonoree dupa sex neprotejat!

| Caro34 a răspuns:

Posibil ca esti putin racita dupa baia rece. In mod normal poti pune niste comprese cu alcool sanitar pe burta sau un termofor cu apa calda pe zona vezicii urinare. Bea ceaiuri calde multe, nu sta pe locuri reci, igiena de minim 2 ori pe zi si vezi cum evolueaza treaba! Apoi revii cu detalii, daca nu trece! Numai bine!