| alexandra05 a întrebat:

De jumatate de an mi-au aparut pe piele niste bube sau nici nu stiu cum s ale numesc, care seamana cu niste taieturi.Nu sunt taiat, iar cand imi apar ma ustura zona respectiva si se observa cum se crapa pielea. Dupa ce "pica" acele bube imi raman pete albe. Aveti idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| smileKiller a răspuns:

Ar trebui sa mergi urgent la medic, poate fi destul de serioasa problema, mai ales daca zici ca te ustura...Nu am idee ce poate fi dar oricum nu pare de bine...scz sad

| Deĺααα a răspuns:

Poate.sunt vergeturi. nu sunt un fel de vene? tot asa zici ca sunt crapaturi.thinking Poti sa iti faci niste poze? :d

| Nems a răspuns:

Ca niste taieturi, pe care le faci iarna? sa nu fie alergie la frig..., sau de la animale daca ai, eu am facut bubitze de la pisic, ca prindeau soricei

| alexandra05 explică:

Nu,nu sunt vergeturi.

| alexandra05 explică:

Nu le fac doar iarna, si nu cred ca sunt de la animale pentru ca nu am.happy