| Andreea9222 a întrebat:

De la cate fumuri/tigari poti deveni dependent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vrei sa fumezi doar atat cat sa nu devi dependenta? Guess what?
Inca ceva, pacat de ToxicBoy, sa-si piarda 7 ore din viata in fiecare zi, fara nici un folos. straight face
Du-te la oi baiatule, poate ajungi ca Becali. laughing

| ღNameღ a răspuns:

Chiar si unul, tigara ia 14 minute din fiata, te sfatuiesc sa nu fumezi, succes

| Cezar a răspuns:

De la primul fum.
Iti spun sigur

| Mentaaaaa a răspuns:

Depinde de vointa...

| Yzzza a răspuns:

Pai.nu din proprie experienta stiu dar am vazut pe alti oameni...e ca si drogul; poti deveni independent chiar si dupa prima tigara, chiar daca nu simti asta.La inceput fumezi o tigara astazi, poimaine inca una...si cu cat continui asa,tentatia de a fuma o tigara devine din ce in ce mai mare, si asa nu te vei putea lasa niciodata, doar daca esti foarte foarte ambitios si hotarat.a da.si daca te duci la farmacie si iti cumperi Nicorettehappy.
In orice caz.iti recomand sa nu te apuci niciodata de fumat(hai sa zicem ca incerci la o petrecere,rev.,si numai asa sa incerci, daca esti sigura pe tine, si stii ca poti trai fara). Pentru ca.acuma sincer.nu vad rostul pentru care oamenii fumeaza.non-stop,cate un pachet,doua pe zi... fumatul e doar o aruncare de bani pe fereastra.Un om,oricat de amarat ii tot fumeaza,in loc sa faca ceva folositor cu banii aia,si atunci poate nu ar mai fi asa amarat.
Si in plus ca dauneaza grav sanatatii, nu numai celui care fumeaza, ca si celor din jurul lui.
Oricum.eu nu am nimic cu oamenii care fumeaza ca pana la urma asta e, eu am ceva cu tigara!
Ma rogstraight face. asta este.asta trebuie sa ne placa si sa ne convina.
Sper ca te-am ajutathappy

| Wihaela a răspuns:

La 5 pachete

| VooDau a răspuns:

Daca iti place de la primul` fum eu in viata mea nu o sa fumez.
Stiam o Vorba:
Tigarea i-a 2 min din viata, berea i-a 4 min din viata, si scoala i-a 7 ore din viata...

| ByMine a răspuns:

Depinde daca iti place, daca iti place atunci vei vrea sa fumezi tot mai mult si vei devenii dependent, la fiecare e altfel...