| anonim_4396 a întrebat:

De la cate saptamini se vede sarcina la eco

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu certitudine, sarcina se vede la 5-6 saptamani. Nu cred ca exista un ecograf atat de performant s-o vada la doua saptamani, mai ales ca la gravide nu se face ecograf cu sonda transvaginala.

Bula
| Bula a răspuns:

Ecograful iti arata sarcina de la cca 2-6 saptamani, in functie de sensibilitate si rezolutie.
La o sarcina de min 3 luni se poate distinge si sexul fatului.

| meioana a răspuns:

...depinde si ce vrei sa vezi la ecografie...
...se poate face de cand ai ramas numai ca nu prea vezi mare lucru... abia pe la trei luni incepe mititelu sa isi formeze mainile picioarele si celelalteblushing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 3 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cate lunii se poate vedea bebelusul ce sex are si daca este vreo clinica sau ecograf vreau addresa de ex cluj sau tg mures sau
bine plz raspuns >?/
?

| nicolbutnaru a răspuns:

Depinde de eco. Sarcina se poate vedea si la 2 saptamini, dar abia de pe la 3 luni unele eco iti spun si ce sex are copilul.