| imyourdestiny2 a întrebat:

De la cate tigari poti sa faci cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fumatul este considerat dar nu bătut în cuie ca fiind unul din declanșatorii cancerului (în mod deosebit cel de plămâni).
Și fumătorul pasiv s-a trezit că are cancer, nu a fumat el dar cei din jurul lui!
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Depinde de la om la om!

| ThinkPink a răspuns:

De la toate

| anyska a răspuns:

Depinde de persoana dar nu fuma! O tigara iti scurteaza viata cu cel putin 3 minute!

| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Incepand de la una pana la peste 1 milion, Din pacate poluarea afecteaza bolile oamenlor, sunt cazuri in care au facut cancer fara sa fumeze atat pasiv cat si activ, si ma refer la cancer de plamani. Depinde de la om la om de la caz la caz, de la puterea anticorpilor unui individ si a altuia

| TheDevil a răspuns:

Cred ca depinde de la om la om. sunt oameni care au fumat toata viata si nu au cancer. si altii poate au facut doar dupa cativa ani straight face