| LorenaAnca a întrebat:

De la ce varsta e bine sa incepi sa bei cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este o anumita regula dsr recomandat ar fi acolo dupa 16-17 ani, poate si mai tarziu

| Musique a răspuns:

Bine nu e niciodată.
Baftă!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
De la 15-17.
Mai bine nu bei.
Pe curând!

| thegatekeeper a răspuns:

In jur de 15-16 sau chiar mai tarziu, dar e important sa nu fie consumata intr-o cantitate prea mare, pentru ca atunci va cauza mai mult rau decat bine oraganismului. O cana sau doua pe zi sunt suficiente.

| Sociopat a răspuns:

Cand simti tu ca esti gata sa "o arzi" matur.

| andrei1237 a răspuns:

Nu este o regula anume, dar este bine sa bei de la 16 ani incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu simţi nevoia de a o consuma, e bine să nu începi niciodată să o bei.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Consumul de cafea in exces poate dauna sanatatii.Intr-adevar,este buna, dar consumata cu masura.
Dar de ce nu o inlocuiesti tu cu altceva, ca de exemplu lapte sau ceai? In fine, citeste pe acest site
http://www.euforia.tv/......15490.html
Pa!

| MDenisee a răspuns:

Probabil de la 17 -18 ani incolo, organismul trebuie sa fie cat mai matur pentru a consuma cafeaua

| allynaalllyna a răspuns:

De la 15, 16 ani dar mai bine deloc pentru ca iti afecteaza inima si toate celelalte,happy

| Octavia1 a răspuns:

De la 18 ani e cel mai indicat! Dar tine minte: Cafeaua ajuta doar cand e bauta cate putin... Nu chiar 7 cani!winking