| AnoAnonima0 a întrebat:

De la ce varsta e bine sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Petting undeva de pe la 16 ani jumate, având în vedere că vezi în jur și urlă hormonii în tine. Adică mângâiat, sărutat cu limba, eventual sex oral. Cam orice, dar fără penetrare și cu un singur partener. Sex complet undeva de pe la 17 ani, jumătate. Dacă nu găsești pe cineva pe care să îl simți afectiv mai bine mai amâni un timp. Nu recomand dezvirginarea făcută strict pe principiul de a obține plăcere, fără pic de sentiment implicat. E valabil și la petting treaba asta.

9 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

17-18 parerea mea. Dar depinde cine esti si cum gandesti, eu ma bucur ca am asteptat cand ma gandesc la cum am fost, aveam prea multi hormoni care ma controlau si altii au facut multe greseli din cauza asta. Incearca sa nu regreti nimic, si chiar daca nu crezi ca o sa regreti incearca sa astepti cat poti si sa ai respect mare pentru tine.
Sper ca te-am ajutat, Xx.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Cand consideri ca esti pregatita, dar uneori e involuntar...

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani, cand ai destul inteligenta si putere sa discerni ce-i bine si ce-i rau. In plus, ai scoala terminata, deci sanse sa iti poti intemeia o familie, daca este cazul, fara sa abandonezi scoala, fara sa-ti distrugi cariera samd.

| Emilian65 a răspuns:

Cand te simti pregatit pentru a avea o relatie sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand crezi tu că ești pregătit, nu există o varsta, părerea mea.

| cyupaku a răspuns:

Se pare ca la momentul actual nu se mai asteapta implinirea unei anumite varste din ce rezulta si de pe acest adorabil TPU

| welcometowonderland a răspuns:

Cred ca cel mai ok ar fi pe la 18 ani. Cam pe la aceasta varsta se poate considera ca corpul s-a dezvoltat ´´complet´´. Dar pana la urma nu asta conteaza, fa-o atunci cand te simti pregatit.^^

| grassutzu a răspuns:

16-17 ani

| grassutzu a răspuns:

De pe la 17-18 ani