| mihai037 a întrebat:

De o bucata de vreme am inceput sa am dureri de cap. Am in casa semnal wirelless si am antena parabolica (Dolce TV) montata langa geamul dormitorului meu. S-ar putea sa fie de vina unele din ele? Ce influenta negativa are antena parabolica si la ce distanta? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

Toata lumea are semnal wireless in casa. Puterea de transmisie este foarte mica iar radiatia lui este neionizanta, adica nu are repercursiuni asupra organismului pe scurt. Durerile de cap pot sa fie din foarte multe surse inclusiv probleme oftalmologice. Daca se va constata asta va trebui sa va puneti ochelari si vor trece. La fel, grija cu curentul, orele de somn, deficienta de vitamine, etc. Durerea de cap poate deveni si cronica. Am un prieten de exemplu, a facut accident de 3 ori cu masina din cauza durerilor de cap. A facut toate testele si radiografiile posibile, nu are nimic, e sanatos tun. Mergeti la un medic daca situatia se agraveaza.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Durerile de cap vin din alta parte. WIFI-ul poate dauna si folosire wifi-ului la laptop si mobile, dar antena Dolce nu, pentru ca antena receptioneaza, nu trimite.
Recomand o dieta echilibrata si daca durerile de cap continua, mergi la doctor.