| TheSpecialOne a întrebat:

De o saptamana am niste dureri de sani iar sfarcurile nu se ridica uniform, de obicei partea de sus ramane neschimbata si pe o parte a sanului se simt ceva noduli dar abia am facut un control acum vreo 2 luni. Ce poate fi? Fara mistocari! Am 16 ani si ciclul ar trebui sa vina pe 15.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gosh0108 a răspuns:

Pana la varsta de 18 ani corpul unei femei este un loc in care hormonii alearga haotic, dar, daca spui ca se simt noduli, cel mai bine ar fi sa mai mergi inca o data la un examen fizic, si poate si o mamografie...

| LOkk12 a răspuns:

Salutare! Cel mai bine sa consulti un mamolog cat mai urgent, daca sustii ca ai depistat noduli.