| Violente a întrebat:

De o saptamana am o durere lombară de spate care la efort se diminuează, iar după ce se răceșțe mușchiul după ceva repaous din nou mă ia și este intermitentă. Se amplifică în momentul în care mă las pe spate și uneori cand ma aplec, am încercat cu diclofenac dar pana acum niciun rezultat. Am 18 ani și dacă de acum am belele cu spatele, mă abțin. Ce să fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o durere determina de repaos prea prelungit. poate ai fost bolnav sau ceva de genul asta si ai stat mult in pat (peste cele 7-8 ore de somn pe zi). Poate esti sedentar si stai mult pe scaun, iar muschiul se anchilozeaza. mai mult efort si evitarea la maxim a statului pe scaun iti vor face bine.

| onasis1961 a răspuns:

Se pare ca ai o discopatie lombara, mergi la un medic specialist, reumatolog sau fizioterapeut si vezi ce zice.Multa sanatate!

| Kanyee a răspuns:

Posibil sa fie o intidere musculara sau niste tendoane, care te dor cand le intizi (aplecare in fata si lasare pe spate). Pentru un raspuns vizat, iti recomand un forum de specialitate.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)