Întrebare recomandată | Violente a întrebat:

De o saptamana am o durere lombară de spate care la efort se diminuează, iar după ce se răceșțe mușchiul după ceva repaous din nou mă ia și este intermitentă. Se amplifică în momentul în care mă las pe spate și uneori cand ma aplec, am încercat cu diclofenac dar pana acum niciun rezultat. Am 18 ani și dacă de acum am belele cu spatele, mă abțin. Durerea se arată mai ales dimineata dupa ce ma trezesc cand inspir adanc ma înțeapa jos in spate în parți și pe marginea șoldului. După ce urinez și îmi fac nevoile nu ma mai ințeapă in momentul respiratiei dar durerea ramane constantă mai ales la îndoire si aplecare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa o radiografie la coloana sa nu fie acolo baiul

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai. http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.
Cred ca poti pune intrebari chiar pe site. Succes :)

| coco4000 a răspuns:

Du-te la o radiografie si la un medic specialist el va sti ce sa faca happy

| DeDe11 a răspuns:

Buna,imi pare rau ca treci prin asta.
Eu iti recomand in primul rand sa te duci la doctor, si pana cand te poti duce la doctor iti recomand o crema HAUTBALSAM de la compania herbamedicus crema asta amorteaza locul si nu te va durea pentru 6-7 ore, alta crema este BOTANIS de la compania GLANOS assta este cu chilli dar este mai puternica ca aia de sus. Ultima care este cea mai buna zic eu, este PFERDEBALSAM (chilli gel) de la compania CREVIL este cea mai buna.
Funda?